Тест «Чи талановита ваша дитина?»

Цей тест проводиться з дітьми 7—13 років. Слід лише відповісти «так» або «ні» на наступні запитання. Кожне «так» дає один бал.

1. Чи трапляється дитині знаходити незвичайне застосування якогось предмета?

2. Чи знає вона свої схильності?

3. Чи любить малювати абстрактні картинки?

4. Чи любить малювати неіснуючі предмети?

5. Чи любить фантастичні історії? 6. Чи складає розповіді або вірші?

7. Чи любить вирізати вигадливі фігури з паперу?

8. Чи зробила коли-небудь те, чого не існує? 9. Чи виникає в неї бажання щось переробити на свій смак?

10. Чи боїться темряви?

11. Чи винайшла коли-небудь нове слово?

12. Чи вважала це слово зрозумілим без роз'яснень?

13. Чи пробувала переставляти меблі за власним смаком?

14. Чи був удалим цей задум?

15. Чи використовувала коли-небудь якусь річ не за призначенням?

16. Коли Ваша дитина була маленькою, чи відгадувала вона призначення різних предметів.

17. Чи покладається у виборі одягу на Ваш смак?

18. Чи є в неї свій внутрішній світ, недосяжний для оточуючих?

19. Чи шукає пояснення тому, чого не розуміє?

20. Чи часто просить пояснити незрозумілі явища?

21. Чи любить читати книжки без ілюстрацій?

22. Чи винаходить ігри або розваги?

23. Чи пам'ятає та розповідає свої сни або пережиті враження?

Якщо Ви набрали: Від 20 до 23 балів: Ваша дитина дуже кмітлива, має власні думки з того чи іншого приводу, їй варто допомагати у цьому.

Від 15 до 19 балів: Ваша дитина не завжди виявляє свої здібності. Вона спритна і кмітлива, лише коли чим-небудь зацікавлена.

Від 9 до 14 балів: У дитини спостерігається кмітливість, достатня для багатьох галузей знань, де власний погляд на речі не обов'язковий. Однак для занять творчою діяльністю її бракує наполегливості.

Від 4 до 8 балів: Ваша дитина виявляє творче мислення лише при досягненні важливої для неї мети. Вона більш схильна до практичної діяльності.

Менше 4 балів: Дитині не вистачає винахідливості, але вона може досягти успіху як добрий виконавець, навіть у складних професіях. Не розчаровуйтесь, якщо результати тестування не відповідають Вашим очікуванням.

Врахуйте рекомендації щодо розвитку творчих можливостей дитини: 1. Визнавайте раніше невизнані або невикористані можливості дитини. 2. Підтримуйте бажання дитини працювати самостійно. 3. Давайте дитині свободу вибору галузі й методів досягнення мети. Створюйте умови для конкретного втілення творчих ідей дитини. Заохочуйте дитину до участі у груповому творчому процесі. 4. Заохочуйте до роботи над проектами, запропонованими самою дитиною. 5. Не тисніть на дитину, створюйте вільну, невимушену атмосферу. Схвалюйте результати діяльності у якійсь одній галузі з метою спонукати бажання випробувати себе в інших видах діяльності. 6. Підкреслюйте позитивне значення індивідуальних особливостей дитини. Шукайте потенційні можливості дитини, якщо вона у чому-небудь відстає. 7. Демонструйте свій ентузіазм у якійсь діяльності. 8. Підтримуйте своїм авторитетом дитину, що висловлює відмінну від інших думку і у зв'язку з цим відчуває тиск із боку своїх однолітків. 9. Створюйте ситуації, за яких Ваша дитина, що не виявляє особливих успіхів у навчанні, матиме можливість тісного спілкування зі здібнішою дитиною. 10. Допомагайте дитині знаходити в її фантазіях зв'язок із реальним світом. Виявляйте терпиме ставлення (принаймні тимчасово) до можливого безладдя у зв'язку з творчою роботою дитини. 11. Заохочуйте максимальне залучення дитини до творчої роботи зістаршими дітьми. 12. Постійно переконуйте дитину, що ви для неї є однодумцем, а не опонентом.

Кiлькiсть переглядiв: 200

Коментарi